top of page

Uzman Kimliğim

Bir uzman olarak Ömer Uslusoy?

Yaşam Aile Danışma Merkezinde aktif olarak çalışmalarıma devam ederken akademik kariyerime halen haftanın belirli günleri İstanbul’da psikoloji yüksek lisansı ile devam etmekteyim.

Akademik eğitimim ile birlikte çalışmalarım sırasında bir danışmanın alet çantası ne kadar dolu olursa danışanına o kadar faydalı olacağı görüşü ile Dr. Zerrin Başer’den “International Solution-Focused Erickson Coaching”, Prof. Dr. Kemal Kuşçu’dan “Sistemik Aile Terapisi”, Gebze Teknik Üniversitesinden “480 saatlik Aile Danışmanlığı” ile birlikte lisanlı bir sporcu olarak spor aktivitelerimi alanım ile birleştirmek adına Adnan Menderes Üniversitesinden “Uygulamalı Egzersiz ve Spor Psikolojisi” eğitimlerini aldıktan sonra  Prof. Dr. M. Hakan Türkçapar’ın açmış olduğu “Bilişsel Davranışçı Terapi Yönelimli Klinik Görüşme ve Değerlendirme” ile “Bilişsel Davranışçı Terapi Kuramsal Eğitimi” ni tamamladım.  Bu eğitimlerimin sonrasında danışanlarıma etkili, hızlı ve kalıcı destek sağlayabilmek için EMDR I. ve II. Düzey eğitimleri aldım. EMDR derneği üyesiyim.

2008 yılında kurulmuş olan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı onaylı Yaşam Aile Danışma Merkezindeki Danışmanlık çalışmalarım haricinde İdari ve Eğitim koordinatörlüğü görevlerini de yürütmekteyim.

Aynı zamanda çocukların ekolojik ortamlarında bir bütün olarak ele alınıp sağlıklı erişkinler konumuna gelmesini desteklemek amacı ile 2019 yılında kurulan Okul Sosyal Hizmeti Derneği’nin kurucularındanım. Ayrıca EMDR Derneğinin 2021 yılında düzenlediği I. Ulusal EMDR Kongresinin organizasyonunda gönüllü olarak destek verdim.

Bunlarla birlikte lisanslı orta – uzun mesafe yarışçısı bir triatlet, maraton koşucusu, yarış bisikleti sürücüsü ve yüzücü olarak Uluslararası ve Ulusal triatlon, koşu, bisiklet ve yüzme yarışlarına katılmaktayım.

ekibimiz-omer-uslusoy-ic-1.jpg
bottom of page